iPhone Telefonunuza Su Kaçarsa Nasıl Temi | Teknoİstek
Anasayfa / Mobil / Tablet / iPhone Telefonunuza Su Kaçarsa Nasıl Temizleriz!

iPhone Telefonunuza Su Kaçarsa Nasıl Temizleriz!

Son model amiral gemilerinin birçoğunda IP67 su geçirmez özelliği bulunuyor. Peki iPhone akıllı telefonunuza su kaçtığı zaman nasıl temizleyeceksiniz?

Apple firması iPhone tarihinde bir ilke imza atarak ilk kez iPhone 7 modelinde su geçirmez özelliğini kullandı. Ancak elektronik aksam olduğu için herhangi bir durumda su kaçma ihtimali olduğu zaman dışarıya suyu ikmal etme mekanizması bulunmuyor.

Bilindiği üzere Apple Watch Series 2 modellerinde sıvı teması sonrası, suyu tekrardan dışarıya tahliye etmek için bir özellik bulunuyor. Ses dalgası teknolojisi ile suyu dışarıya atan Apple Watch Series 2’nin benzer ve yakın bir özelliği iPhone akıllı telefonlarına da geldi.

iPhone 7 Artık Suyu İkmal Edebilecek

iPhone akıllı telefonlar için geliştirilen Sonic isimli uygulamanın ürettiği sinüs dalgası sayesinde su dışarıya tahliye edebilecek. Uygulama 0 ile 25kHz frekansı arasında bir dalga üretebiliyor. Şuan sadece iPhone 7’de test edilen Sonic uygulaması ilerleyen zamanlarda iPhone 6S ve iPhone SE modellerine de gelecek.

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra 3 dakika boyunca 130kHz ayarında kesintisiz çalıştırmanız gerekiyor. Yapılan testlere göre iPhone 7 130kHz frekansında suyu dışarıya tahliye ettiği de belirtiliyor.

Hakkında Erdal ALCAN

Bakmadan Geçmeyin

Samsung’dan Yeni Özellikler

Samsung batarya patlama krizinden sonra tüm cihazları geri topladı ve bununla ilgili üretici firmayı değiştirmek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir