EN İYİ 10 BİLGİSAYAR HIZLANDIRMA PROGRAMI | Teknoİstek
Anasayfa / HABER / EN İYİ 10 BİLGİSAYAR HIZLANDIRMA PROGRAMI

EN İYİ 10 BİLGİSAYAR HIZLANDIRMA PROGRAMI

BİLGİSAYARININ YAVAŞLADIĞINDAN ŞİKAYET EDENLER İÇİN EN İYİ 10 SİSTEM OPTİMİZASYON YAZILIMINI SİZLER İÇİN BİR ARAYA GETİRDİK.

Sistem optimizasyon yazılımlarının temel amacı, bilgisayarınızda bulunan tarayıcılar tarafından oluşturulan gizlilik verilerini ve geçici sistem dosyalarını temizleyerek bilgisayarınızı hızlandırmak. Bunların yanı sıra bazı yazılımlarda bunlara ek olarak disk birleştirme, kayıt defteri birleştirme ve silinen dosyaları kurtarma gibi bazı araçlar bulunabiliyor. Gelin hangi program bizim için ne gibi faydalar sağlıyor birlikte inceleyelim.

1- SYSTEM MECHANİC

IOLO şirketinin yazılımı olan System Mechanic’in marifetleri saymakla bitmez. Çeşitli kuruluşlarca yapılan testler sonrası son yılların en iyi sistem optimizasyon yazılımı seçilen System Mechanic, sisteminizi hızlandırmak için içerisinde birçok yardımcı araç bulunduruyor.

Disk birleştirme, kayıt defteri birleştirme ve geçici sistem dosyalarını temizleme bu araçlardan sadece bazıları. Tüm bu araçlarla sisteminizi hızlandıran System Mechanic, bunun yanı sıra LiveBoost özelliği sayesinde RAM ve işlemciyi o anki bilgisayarın iş durumuna göre optimize ederek daha akıcı bir sistem deneyimi yaşamanıza yardımcı oluyor. Ayrıca kötücül yazılım koruması özelliği de var.

2- GLARY UTİLİTİES PRO

GlarySoft firmasının sistem optimizasyon aracı olan GlaryUtilities, bilgisayarınızı koruma, geçici dosyaları temizleme, geçersiz kayıt girdilerini temizleme ve gereksiz sistem verilerini silerek sisteminizi hızlandırmak gibi özellikleri bünyesinde bulunduruyor.

3- SYSTEM CLEANER

PointStone Software şirketi tarafından hazırlanan yazılımın çeşitli sistem araçları bulunuyor. Sisteminizde yanlışlıkla klonlanmış dosyaları bulup temizleyebiliyor. Bunun yanı sıra gündelik dosyalarınızı temizleyerek sisteminizi çöplerden arındırıyor.

4- FİX-IT UTİLİTİES PRO

Avanquest şirketinin optimizasyon yazılımı, alanının en marifetlilerinden birisi. Disk birleştirmeden, ön yükleme hızlandırma aracına kadar birçok aracı kullanarak sisteminizi hızlandırıyor.

5- AVG PC TUNEUP

Güvenlik yazılımları alanından tanıdığımız AVG’nin sistem optimizasyon aracı da oldukça başarılı. Silinen dosyaları kurtarmak, taşınabilir bilgisayar için pil süresini uzatmak gibi değişik araçları bünyesinde barındırıyor. Bunun yanı sıra oyunlarda kasmaları önlemek için turbo modu ile oyuncuların da dikkatini çekiyor diyebiliriz.

6- ADVANCED SYSTEM OPTİMİZER

Systweak firmasına ait optimizasyon yazılımı Microsoft tarafından da önerilen bir program. Güvenlikten, PC bakımına kadar birçok konuda kullanıcılara yardımcı oluyor.

7- ADVANCED SYSTEM CARE PRO

Iobit şirketinin bir yazılımı olan Advanced System Care, bu alandaki uzun süreli ve başarılı yazılımlardan birisi. Sistem sorunlarını onarmaktan, başlangıç hızlandırmaya kadar birçok aracı içerisinde bulunduruyor. Bunun yanı sıra turbo boost modu sayesinde de arka planınızda çalışan gereksiz işlemleri sonlandırarak daha akıcı bir sistem deneyimine sahip olmanıza yardımcı olmakta.

8- WİNZİP SYSTEM UTİLİTİES SUİTE

Sıkıştırılmış arşiv yazılımlarıyla tanıdığımız Winzip firmasının optimizasyon yazılımı içerisinde bulundurduğu 20’den fazla araçla sisteminizi hızlandırmanıza yardımcı oluyor. Ürün için tek tıkla onarım kolaylığı sağlayan basit ve etkili bir yazılım tanımını kullanabiliriz.

9- WİNOPTİMİZER

Çeşitli bilgisayar yazılımları olan Ashampoo şirketinin optimizasyon yazılımı, sistem koruması, çöp dosya temizleme ve hard disk durumunu takip gibi ek özelliklere sahip.

10- NORTON UTİLİTİES

Norton, sistem koruma ve yedekleme yazılımları alanında tanınıyor. Norton Utilities ise sisteminizde gereksiz olarak bulunan her şeyi bulur ve temizler. İşletim sisteminin yazılımsal hatalarını bulup düzeltir. Bu sayede sisteminizi ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

Hakkında Erdal ALCAN

Bakmadan Geçmeyin

2017’in En Değerli Markası

2017’in En Değerli Markası  Google oldu. Dünya değerlendirme markası Brand Finance adlı şirket sonuçlarını açıkladı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir